Jaká tetování zdobí těla slavných?

Obrázek autora
Nikola Nováčková
3. 6. 2024
0

Tetování je již dlouho oblíbenou formou osobního vyjádření a celebrity často udávají trendy a inspirují jednotlivce k tomu, jaká tetování budou hledat. Od hluboce smysluplných citátů po složité umělecké vzory, tetování slavných osobností nám poskytuje fascinující vhled do jejich osobních příběhů a zálib. Pojďme se tedy společně podívat na některá tetování, která zdobí těla celebrit. Nechte se inspirovat k vytvoření toho svého.

Oblíbené motivy u celebrit

Inspirativní citáty

Jedním z nejpopulárnějších motivů tetování mezi celebritami jsou inspirativní citáty. Tyto fráze často mají hluboký význam osobního rázu nebo odrážejí jejich životní filozofii. Od krátkých a jednoduchých manter až po delší citáty, tato tetování slavným osobnostem slouží jako každodenní připomínka síly, odolnosti a pozitivity. (1)

Text písničky

Hudba je univerzálním jazykem, který spojuje lidi napříč kulturami a generacemi. Mnoho slavných osobností se proto rozhodlo zvěčnit své oblíbené texty písní inkoustem na svou kůži. Ať už jde o verš z oblíbené balady nebo chytlavý refrén, tato tetování mají často hluboký osobní význam a vyvolávají silné emoce.

Symboly a ikony

Pro ty, kteří věří v astrologii, jsou tetování se znameními zvěrokruhu oblíbenou volbou. Celebrity často rády předvádějí své znamení zvěrokruhu prostřednictvím tetování – ať už jde o minimalistický symbol, nebo propracovanější design zahrnující i další prvky.

Zvířata

Zvířata mají v mnoha kulturách zvláštní symboliku a celebrity si často vybírají tetování svých oblíbených zvířat. Tímto výběrem chtějí reprezentovat vlastnosti, se kterými se ztotožňují a které obdivují. Od majestátních lvů až po půvabné ptáky, zvířecí tetování mohou symbolizovat sílu, svobodu i spiritualitu.

Portréty blízkých

Některé celebrity chtějí na svém těle zvěčnit své blízké a nechají si na tělo vytetovat jejich portréty. Ať už se jedná o člena rodiny, partnera nebo milovaného mazlíčka, tato tetování slouží jako trvalá připomínka těch, pro které mají ve svých srdcích zvláštní místo.

Portréty idolů

Ani, i slavné osobnosti mají své idoly a prostřednictvím tetování jim vzdávají hold. Bez ohledu na to, zda se jedná o legendárního hudebníka, významnou historickou postavu nebo ikonickou postavu z literatury či filmu, tetování na jejich tělech reflektují hluboký obdiv a vliv, který tyto osobnosti měly na jejich životy. (1)

Tetování Miley Cyrus na ruce.
Zdroj: lofficielusa.com

Tetování slavných osobností v Česku

Zde je několik známých českých osobností, jejichž tělo zdobí tetování. Pojďme se na ně podívat trochu z blízka.

Agáta Hanychová

Agáta, jako skutečná rebelka, si poprvé nechala tetování udělat ve třinácti letech, když zfalšovala podpis svých rodičů. Následovalo tetování, které zdobilo její ruku a byl to čínský znak s významem jména její tehdejší lásky, Jiřího Hudlera. Avšak s odchodem této lásky přišla i změna, a tak byl tento znak později překryt černým panterem, symbolizujícím maskota fotbalového týmu, za které hrál její další partner. Dalším bylo tetování písmene K, které představuje iniciály jejího bývalého manžela, Jakuba Prachaře. Největším tetováním však je abstraktní malba na jejím rameni, kde byl původně nápis „Věřím v Boha“. (2)

Veronika Arichteva

Nejzajímavějším tetování, které na sobě Veronika má, je latinské slovo „fidem“, což znamená „víra“. Mnoho lidí by si to tak mohlo spojit s vírou v Boha, ale jak Veronika poznamenává, nemá to s tím nic společného. Veronika je totiž ateistka a tak víru spojuje s vírou v sebe sama, v rodinu, v lásku, v přátelství, v život.

tetování na ruce Veroniky Arichtevy.
Zdroj: blesk.cz

Marta Jandová

Jejím prvním tetováním, byla květina na rameni, kterou si sama navrhla. Pro Martu mají květiny veliký význam, protože je opravdu miluje. Jedním z důkazů může být i text, který pro svou kapelu Die Happy složila s názvem „I’m a flower (Jsem květina)“. Další tetování je spojeno s jejím obdivem aztécké kultury, a proto se na její noze objevil symbol aztéckého slunce. Dalším tetováním je slunce kolem pupíku. Bylo i mnohem více nápadů, ale nakonec se zpěvačka k žádnému dalšímu neodhodlala. (2)

Simona Krainová

Tetování s velmi hlubokým významem má i na svém těle i Simona Krainová. Je to decentní minimalistické tetování překřížených čar na její ruce. Někomu by se to mohlo zdát prazvláštní, ale pro modelku mají hluboký význam, symbolizují totiž tři muže jejího života, životní lásky – dva syny a manžela.

Václav Noid Bárta

Jako správný rocker má Václav Noid Bárta na rukách tetování, které nelze přehlédnout. Ale pokud se na jeho tetování podíváte pozorněji, uvidíte, že i takto drsný chlap v sobě skrývá něhu. Když si prohlédne jeho předloktí, uvidíme tam jméno jeho dcery Terezky a datum jejího narození.

Tetování slavných v zahraničí

V dnešní době byste jen těžko hledali celebritu, která se nechlubí tetováním. Podívejte se na přehled zahraničních celebrit a zjistěte, která tetování jsou u nich populární.

Billie Eilish

Billie Eilish známe zejména díky hitu „Bad Guy“ a ačkoli kdysi prohlásila, že její tetování zůstanou skrytá, postupně se stále více dozvídáme o tom, jaké obrázky zdobí její tělo. Jedním z tetování, které Billie ukázala je tetování na kyčli – slovo „Hard“. Dále to bylo složité a abstraktní tetování na zádech, které se táhne od krku dolů k zádům. Billie si nechala vytetovat své příjmení na hruď a taktéž ukázala tetování víl na levé ruce. Dalším výrazným tetováním je drak, který zdobí její pravý bok. (6)

Selena Gomezová

Ani Seleně není tetování cizí, což je patrné z jejího širokého repertoáru obrázků na jejím těle. Nejnovějším přírůstkem je tetování, které si nechala s přítelkyní Nicol Peltz Beckhamovou, a to je slovo „anděl“. Za zmínku stojí její tetování akvarelové růže vyhotovené černým inkoustem stékajícím po jejích zádech na horní části zad. Mezi další tetování patří minimalistický kříž na klíční kosti a nápis „Rare“ za pravým uchem. (5)

Další tetování mají velmi osobní význam. Je to například datum transplantace ledviny, které má na zadní straně svého lokte. Některá z jejích tetování si nechala vyhotovit společně s jejími přáteli, jako je například číslo „4“, které si nechala vytetovat s třemi nejlepšími kamarádkami.

Adam Levine

Adam Levine, frontman kapely Maroon 5, se stal nejen známým díky svému hudebnímu talentu, ale také svou sbírkou tetování.

Na jeho těle lze nalézt různé motivy, jako je holubice na levém horním bicepsu, která byla jeho prvním tetováním a symbolizuje touhu po míru, zejména po událostech 11. září. Na pravém horním bicepsu má tetování s nápisem „Los Angeles“. Další tetování je nápis „Kalifornie“ na břiše. Mezi další motivy patří tygr na pravé paži, tetování korálového náhrdelníku na hrudi nebo například tetování mořské panny držící lebku na zádech. (4)

Tetování s osobním významem je nápis „True Love“ na prstech, který symbolizuje jeho oddanost manželce Behati Prinsloo. Jeho a dalšími prvky představuje komplexní scénu, která pravděpodobně odkazuje na jeho životní cesty a zážitky.

Adam Levine a jeho tetování na těle.
Zdroj: pagesix.com

Brooklyn Beckham

Brooklyn Beckham, syn slavného fotbalisty Davida Beckhama a modelky Victorie Beckham, není v tetování žádný nováček. Brooklyn je znám svými veřejnými projevy náklonnosti ke své manželce Nicole, ale přesto 70 tetování věnovaných jeho manželce musí překvapit každého. Od portrétů až po slova slibů je tělo Brooklyna doslova pokryto projevy lásky k jeho vyvolené. (3)

Na jeho paži najdeme svatební sliby, dalším tetováním je portrét Nicole, text jejich svatební písně a dokonce i tetování milostného dopisu od jeho manželky.

Nejvíce potetované osobnosti

David Beckham

V nedávno zveřejněném dokumentu na Netflixu se naskytla jedinečná příležitost prozkoumat tetování jedné z nejvýznamnějších osobností ve světě sportu Davida Beckhama. Ve svých 49 letech Beckham nese na svém těle téměř 80 tetování. Jeho tetování jsou primárně věnována jeho rodině. Ale například na levé straně jeho trupu najdeme čínské znaky s významem „Death and life have determined appointments,“ což poukazuje na jeho osobní filozofii. (7)

Travis Barker

Jako bubeník ve skupině Blink 182 není žádným překvapením, že Travis Barker je vášnivým fanouškem tetování. Životní láska jedné z klanu Kardashian – Kourtney, má na svém těle neuvěřitelných více než 100 tetování. Travisovou filozofií je, že prostřednictvím svých tetování chce vyprávět svůj životní příběh. (7)

Travis a Kourtney společně.
Zdroj: eonline.com

Vladimír Franz

Mezi nejznámější a nejvíce potetované české celebrity bychom nejspíš zařadili umělce Vladimíra Franze. Sice neúspěšný prezidentský kandidát, si ale v boji o prezidentský post získat řadu příznivců a jeho „barevný“ projev mu přinesl popularitu i v zahraničí.

Sharlota

Šarlota Frantinová vystupuje z řady nejen svým originálním stylem a vzezření, ale také díky svému hudebnímu talentu. Její tetování na první pohled mohou působit infantilně, ale opak je pravdou. Každé z nich má svůj osobitý příběh, který reflektuje její osobnost a životní filozofii.

Prvním tetováním na jejím těle je portrét její sestry, vyobrazené jako postava z videoklipu „Perníková“. Inspirací k dalším tetováním jsou pro ni animované postavy z filmů a komiksů. Každá z těchto postav reflektuje určité charakterové vlastnosti, které má společné s Šarlotou a na jejích prstech lze najít názvy jejích písní. (8)

Zdroje:

  1. TEAM ELLE. (2023). Celebrity Tattoos For All Your Ink Inspiration, From The Subtle To The Spectacular, (https://www.elle.com/uk/fashion/trends/g15723/celebrity-tattoos/).
  2. Blesk. cz. (2017). Tetování českých celebrit: Proč se nechaly vyzdobit jehlou a co to znamená?, (https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/480456/tetovani-ceskych-celebrit-proc-se-nechaly-vyzdobit-jehlou-a-co-to-znamena.html).
  3. BASMAH QAZI. (2023). Brooklyn Beckham has 70 tattoos dedicated to Nicola Peltz. This is what we know about them., (https://www.mamamia.com.au/brooklyn-beckham-tattoos/).
  4. Colleen Kratofil. (2022). Adam Levine’s Extensive Tattoo Collection, Explained in His Own Words, (https://people.com/style/adam-levine-tattoo-explainer/).
  5. Jessica Harrington. (2024). Selena Gomez’s Tattoos Include a Bunch of Friendship Designs, (https://www.popsugar.com/beauty/selena-gomez-tattoo-meanings-47268321).
  6. Callie Ahlgrim. (2023). Billie Eilish has gotten 4 major tattoos. Here’s where they are and what they all mean, (https://www.businessinsider.com/billie-eilish-tattoos-photos-meanings).
  7. SARAH KEENLYSIDE. (2023). 12 of the most tattoo-obsessed celebrities, from David Beckham, Ed Sheeran and Justin Bieber, to Rihanna, Billie Eilish and Angelina Jolie – but who has over 100 on their body?, (https://www.scmp.com/magazines/style/people/celebrities/article/3242609/12-most-tattoo-obsessed-celebrities-david-beckham-ed-sheeran-and-justin-bieber-rihanna-billie-eilish).
  8. Rebarbora Pelcová – Lukáš Wagneter. (2017). Příběhy kérek, které na svém těle nosí Sharlota, (https://www.redbull.com/cz-cs/sharlota-tetovani-kerky-foto-pod-kuzi).
Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte