Justin Bieber: Co znamenají jeho kérky?

Obrázek autora
Nikola Nováčková
11. 6. 2024
0

Justin Bieber se rád ukazuje na veřejnosti, a to platí i o jeho tetováních. Popová hvězda si nechala první tetování udělat na své 16. narozeniny a od té doby s tím nepřestala. Dosud nashromáždil více než 60 různých tetování, která pokrývají jeho paže, trup a velkou část nohou.

„Přes sto hodin umělecké práce na mém těle a nevzal bych zpět ani jedno i nich,“ napsal na svůj Instagram v roce 2018, kde sdílel i fotky svých tetování.

Většina Bieberových tetování má hlubší význam, často spojený s duchovnem nebo rodinou, a několik jich odkazuje na jeho manželku Hailey Baldwin. Některá jsou jednoduchá a zábavná. O všech se dočtete níže.

Kdo je Justin Bieber?

Justin Bieber se narodil 1. března 1994. Je to kanadský zpěvák a idol teenagerů, který se proslavil svými popovými hity. Už jako dítě se naučil hrát na několik hudebních nástrojů. V roce 2007 se zúčastnil pěvecké soutěže, kde skončil druhý, a jeho matka zveřejnila video jeho vystoupení na YouTube. Tam si ho všiml talentový agent Scooter Braun, který Biebera pozval do studia v Atlantě, kde se náhodou setkal s Usherem. Usher byl jeho talentem ohromen a pomohl mu podepsat nahrávací smlouvu. (4)

V roce 2009 vydal svůj první singl „One Time“ a následně desku My World, která měla obrovský úspěch a singl „Baby“ se stal celosvětovým hitem.

Bieberova kariéra byla protkána bouřlivým osobním životem a častými skandály. V roce 2018 se Bieber oženil s modelkou Hailey Baldwin, což inspirovalo album Changes (2020). Jeho šesté studiové album Justice vyšlo v roce 2021. (4)

Bieber na stagy s mikrofonem.
Zdroj: i8.amplience.net

Jaké motivy má vytetované?

Stejně jako Justin Bieber, i jeho tetování jsou rozmanitá. Pojďme se podívat na ně podívat blíže.

Náboženské motivy

Bieber si nechal vytetovat malý křížek blízko koutku svého oka. Tatér JonBoy, který za tímto tetováním stojí, prozradil, že to byla Justinova reprezentace jeho víry v Ježíše a jeho cesty v hledání účelu v Bohu. (1)

Jedno z Bieberových nezaměnitelných tetování je obrovský kříž uprostřed jeho hrudi. „Kříž uprostřed mé hrudi je symbolem mé víry a připomínkou toho, co Ježíš vytrpěl, aby napravil vše, co bylo zničeno.“ (3)

Justin i jeho otec mají na žebrech slovo „Yeshua“, Ježíšovo hebrejské jméno.

Bieber pověřil slavného tatéra Bang Banga, aby mu vytetoval epickou andělskou bitevní scénu přes břicho, která obsahuje obrovskou katedrálu, kostry a další náboženské prvky. Ve scéně lze najít dva anděly. Pod každým z andělů je démon, kterého je třeba porazit. Na jedné straně je to kostra a na druhé had. Tatér přidává i vysvětlení: „Je to symbol gotického umění a boje mezi světlem a tmou, dobrem a zlem, jinem a jangem. (1)

V roce 2013 přidal Bieber přes záda citát ze Žalmu 119:105. Zní: „Tvoje slovo je světlem pro mé kroky, světlem na mé cestě.“

V roce 2012 popová hvězda přidala zobrazení Ježíše Krista na zadní stranu pravé nohy.

Kolem levého kotníku má pár modlících se rukou s růžemi.

V rukávu na jeho paži je ukrytý symbol „Chi“, který představuje Krista. Ale Bieber také řekl že „X“ může mít hlubší, záhadnější význam: „„X“ znamená neznámé. Můžete vědět, jak vypadám, nebo jaký jsem umělec, ale neznamená to, že znáte mě, jako člověka.“(1)

V roce 2016 Bieber deklaroval svou oddanost Bohu vytetováním fráze „Syn Boží“ pod žebra.

Andělská křídla

V roce 2016 si Bieber nechal vytvořit nové tetování a tím byla andělská křídla na zadní straně krku. Navzdory tomu, že proces byl šílený nepohodlný kvůli pozici (hlavu opřenou o hruď), ve které musel být 3,5 hodiny, stalo se jedním z jeho nejoblíbenějších tetování. (1)

Andělská křídla na Bieberově krku.
Zdroj: self.com

Medvěd, lev a orel

Jedním z nejvýraznějších Bieberových tetování je obrovský portrét orla a medvěda, který se rozkládá na jeho trupu. Týden po tomto tetování přidal lva, který je umístěn na opačné straně hrudi než medvěd. Lev byl vhodně integrován do tetování koruny.

Tato zvířata mají hlubší symboliku, než by se na první pohled zdálo. Medvěd představuje odpočinek. „I když je medvěd houževnatý a odolný, vždy zpomalí a přezimuje, což je v životě také důležité,“ řekl Bieber. „My jako lidé jdeme a jdeme bez odpočinku a může nás to nechat vyčerpané a vyhořelé.“

Lev je pro Biebera připomínkou odvahy a síly. „Buď vždy a silný!“ dodal.

Tetování medvěda, lva a orla na Justinově trupu.
Zdroj: vean-tattoo.uk

Sova

Jedním z opakujících se motivů jeho éry „Believe“ byla sova, kterou si také nechal vytetovat v roce 2012 a má symbolizovat moudrost.

Koruna

V roce 2012 si Justin přidal na hruď malý symbol koruny, který je podle fanoušků poctou Michaelu Jacksonovi. (2)

Houslový klíč

Tento hudební symbol najdete za jeho levým uchem, na krku.

Japonský znak Kanji pro „hudbu“

Bieber tímto zankem vyjádřil svou lásku k hudbě ve všech jazycích.

Oko

Justin Bieber má oko své mámy vytetované v lokti nad slovem „Believe“ a pod tygrem. Na jeho předloktí je hrad a rytíř a také krvácející zeměkoule na kříži s trnovou korunou. Oko je umístěné přímo v místě, kde se jeho loket ohýbá a symbolizuje, že na něj jeho matka neustále dohlíží. (3)

Diamant

Diamant na jeho zápěstí se také objevuje na obalu alba, na kterém spolupracoval s umělcem Chance the Rapper na písni „Confident“.

Pták

Justinovým úplně prvním tetováním byl drobný obrys ptáka v letu na jeho boku. Toto tetování symbolizuje racka z bajky „Jonathan Livingston Seagull“ a je tradicí pro členy jeho rodiny, z nichž většina má odpovídající inkoust. „Kniha je o rackovi, který chtěl být víc než jen racek. Snažím se být víc než jen obyčejný člověk.“ Nechal si ho zhotovit v březnu 2010, na jeho 16. narozeniny. (2)

První Justinovo tetování.
Zdroj: projaqk.com

Oko

Justin Bieber má oko své mámy vytetované v lokti nad slovem „Believe“ a pod tygrem. Na jeho předloktí je hrad a rytíř a také krvácející zeměkoule na kříži s trnovou korunou. Oko je umístěné přímo v místě, kde se jeho loket ohýbá a symbolizuje, že na něj jeho matka neustále dohlíží. (2)

Slova inspirace

V roce 2014, kdy byl zpěvák přistižen, když řídil pod vlivem a potýkal se i s dalšími skandály popisovaných v bulvárních médiích, vyslal všem zprávu tím, že si nechal na bok vytetovat „Forgive“ tedy odpustit.

V roce 2014, během jeho znovu obnoveného vztahu se Selenou Gomez, si nechal Bieber vytetovat na krk slovo „Patience“ neboli trpělivost. (3)

Nápisy

Purpose

V roce 2015 vydal své nové album s názvem Purpose, což si nechal taktéž vytetovat nad pupík.

Believe

U příležitosti vydání svého prvního alba v roce 2012 si Bieber nechal vytetovat jeho název na předloktí.

Význam těchto motivů

Každé tetování Justin Bieberova má svůj význam a nejsou vytetována jen tak.  Každé tetování popisuje část jeho cesty, zkušeností a víry. Bieberova oddanost Bohu je patrná v jeho tetováních. Je to malý křížek blízko jeho oka, velký kříž na jeho hrudi, tetování „Yeshua“, andělská bitevní scéna na jeho břiše a další tetování symbolizují boj mezi dobrem a zlem, ale také vyjadřují oddanost a spojení s Ježíšem, který je neustálou součástí jeho života.

Nejsou to ovšem jen náboženské motivy, ale i symboly zvířat odrážejí Bieberovu víru a životní filozofii. Orel, medvěd a lev na jeho těle symbolizují odpočinek, sílu a odvahu. Sova naproti tomu symbolizuje moudrost.

V jeho tetování můžeme nalézt také odkaz na osobní zkušenost a inspiraci. Koruna na jeho hrudi může být poctou Michaelu Jacksonovi a symbol úspěchu. Houslový klíč a japonský znak pro hudbu vyjadřují jeho lásku k hudbě a cestu jeho kariérou.

Zdroje:

  1. Mareike. (nedatováno). My Tattoo, (https://www.mytattoo.com/en/blog/what-is-the-significance-of-justin-biebers-tattoos/).
  2. refinery29. (2019). A Comprehensive Road Map To Justin Bieber’s Tattoos, (https://www.refinery29.com/en-us/2018/03/187421/justin-bieber-tattoo-guide).
  3. TattooGenda. (nedatováno). A guide of Justin Bieber’s tattoos and the meanings behind Them, (https://tattoogenda.com/celebrity-tattoos/a-guide-of-justin-biebers-tattoos-and-the-meanings-behind-them/).
  4. HighsNobiety. (nedatováno). Justin Bieber, (https://www.highsnobiety.com/tag/justin-bieber/).
Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte