Není mi 18, ale chci tetování. Jaké mám možnosti?

Obrázek autora
Nikola Nováčková
2. 7. 2024
0

Tetování u nezletilých osob je možné, ale zahrnuje to několik výjimek a pravidel, která musí každý zodpovědný tatér dodržet. Pojďme se na to podívat blíže.

Od kolika let můžu mít tetování?

Hlavní otázka bude spočívat v tom, od kdy můžu mít tetování, aniž bych k tomu cokoliv potřeboval. V České republice je tato věková hranice stanovena na 18 let. Tedy na věk, kdy je jednotlivec již oficiálně považován za dospělého a tudíž zodpovědného za svá vlastní rozhodnutí.

Minimální věk

Minimální věk, kterého zájemce o tetování musí dosáhnout je 15 let. Zde se začínáme dostávat k těm avizovaným výjimkám a pravidlům. Tetování od 15 let je sice možné, ale je zapotřebí podepsaný souhlas rodičů s tetováním a zároveň je potřeba, aby u procesu tetování byl alespoň jeden z nich přítomen.

Kdy potřebuji souhlas rodičů?

Tatér nemůže začít s tetováním u osob mladších 18 let, dokud není předložen a podepsán příslušný formulář.

Proč ho potřebuji?

Podepsání příslušného formuláře zákonným zástupcem je vyžadováno občanským zákoníkem. Podle kterého je u osob mladších 18 let nezbytný písemný souhlas jejich zákonných zástupců k výkonu tetování.

Podepsaný dokument.

Musí jít rodič se mnou?

Pokud je osoba mladší než 17 let, je potřeba, aby se osobně dostavila s rodiči nebo zákonnými zástupci, například na konzultaci před samotným tetováním. Pokud je jedinci méně než 16 let, je vyžadováno, aby byli doprovázeni rodiči nebo zákonnými zástupci i během samotného tetovacího sezení.

Odpověď na otázku od kolika je tetování, je tedy jasná. Tetování není možné ve 12 letech, ve 13 letech ani od 14 let. Nejkrajnější hranicí, kdy se jedinec může nechat oficiálně tetovat, pokud s tím souhlasí rodiče nebo zákonný zástupce je 15 let. Avšak, jak vám spousta tatérů řekne, není kam pospíchat. Tetování a věk 18 let je naprosto ideální hranice, kdy už by měl jedinec vědět, zda tetování opravdu chce a racionálně se rozhodnout.

Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte