Přenos tetovacích motivů: Kompletní průvodce možnostmi přenesení

Obrázek autora
Nikola Nováčková
24. 6. 2024
0

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak tatér promění svůj úžasný návrh na papíře v tetování? No dělají to díky přenášecímu papíru. Návrh se nakreslí na papír, papír se pak přitiskne na kůži, takže se design přenese, a je to.

Ale jak přenést tetovací motiv z papíru na kůži? Jak je možné obtisknout nákres, tak aby podle něj mohlo vzniknout dokonalé tetování? A samozřejmě, jaký lze použít pro přenos papír? Pokud vás tyto otázky zajímají, určitě pokračujte ve čtení.

Co znamená přenesení motivu

Tetovací přenosový papír (také nazývaný šablonový papír) tatérovi umožňuje dočasně obtisknout váš návrh tetovací na kůži. Tento obtisk pak používá, jako návodnou mapu v procesu tetování, místo toho, aby ho kreslili „od ruky“. Když se správně vytvoří šablona, celý proces se zjednoduší asi 10 krát.

Kreslení návrhu tetování na přenášecí papír.

Možnosti přenesení:

Tetování přímo na kůži

Toto prosím ne. Pokud vás někdo nepřipoutá násilím k tetovacímu křeslu, nikdy se nenechte tetovat bez předchozího přenesení návrhu na vaší kůži. Pokud si nenecháváte tetovat tečku nebo čárku, potom byste se tomu měli vždy vyhnout. Toto rozhodnutí má několik potenciálních rizik a nevýhod, kterých byste později mohli litovat.

Jedním z těchto důvodů je, že předchozí přenesení návrhu na kůži dává tatérovi kontrolu nad jeho přesností a symetrií. Jinak by se mohlo snadno stát, že tetování bude následně asymetrické nebo zdeformované.

Přenesení návrhu na kůži dává možnost tatérovi i klientovi vidět finální podobu tetování ještě před tím, než je provedeno permanentně. Zde je prostor, aby mohly být provedeny ještě dodatečné úpravy nebo opravy podle přání zákazníka, což by jinak nešlo.

S návrhem na kůži máte lepší kontrolu nad velikostí a umístěním tetování, což je zvláště důležité pro oblasti, kde může být obtížné odhadnout správné proporce a úhly.

Tetovací fix

Tetovací fix se primárně používá k takzvanému „free-hand“ tetování. Tatér na klientovi kůži nakreslí tetování od ruky a poté ho vytetuje, tento typ návrhu je typický zejména pro abstraktní motivy. Protože tato technika pracuje s přirozeným prouděním a tvarem těla. (2)

Tato technika je skvělá, protože získáte naprosto originální design tetování. Něco, co nemůže mít nikdo jiný, protože je to nakresleno přímo pro vás, pro vás.

Kreslení tetovacího návrhu přímo na kůži.

Přenášecí papír

Hektograf, také známý jako papír pro ruční přenos, je podobný karbonovým listům nebo listům používaným pro psací stroje. Pracuje na stejném principu. Papír má tři vrstvy. Na horní list nakreslíte svůj návrh. Prostřední, tedy druhý list, je nutné před kreslením odstranit, aby se návrh přenesl na spodní list. Tento spodní list se pak použije k vyříznutí obrysu tetování a jeho přenesení na kůži.

Před samotným obtisknutím návrhu na kůži tatér připraví povrch kůže roztokem zvaným „stencil stay“, aby šablona zůstala na svém místě během celého procesu. Poté se papír navlhčí vlhkou houbou, čímž se vzor plně přenese. Jakmile je design přenesen, papír se odstraní a je hotovo. (1)

Přenosový papír, jak už jsme zmínili, má několik vrstev, přičemž, každá z nich plní určitou funkci. Bílý list papíru slouží k nákresu designu. Následuje ochranná fólie – nejčastěji v hnědé barvě, která se před kreslením odstraňuje, protože slouží pouze k ochraně první (bílé) vrstvy. Pak je tu vrstva fialového uhlíkového papíru (tzv. „inkoust“), který později vidíme na naší kůži potom, co tatér návrh přenese. A nakonec je tu nejspodnější žlutá vrstva, která chrání uhlíkový papír a drží všechny listy pohromadě při kreslení návrhu. (3)

Postup při přenášení tetovacích motivů

Vytiskněte nebo nakreslete obrázek na běžný bílý list papíru určený do tiskárny. Odstraňte hnědý ochranný papír, budete potřebovat pouze bílý, fialový a žlutý list. Umístěte obrázek na fialový uhlíkový papír. Obkreslete svůj obrázek tužkou nebo perem, přičemž tlačte dostatečně silně, aby se inkoust obtiskl na zadní stranu bílého papíru. Opatrně sloupněte přenosový papír z původního návrhu. Přenesený design bude jasně obkreslený na zadní straně papíru v uhlíkovém inkoustu. Vystřihněte obrázek, abyste jej připravili pro přenos na klientovu kůži. (3)

Obtiskování přeneseného návrhu tetování na kůži-

Termokopírka

Termokopírka je druh kopírky, která pracuje s teplem. Originální list papíru s designem se vkládá spolu s „termocitlivým“ papírem. Ten má speciálně upravený povrch, pro vytváření termo kopií. Když jsou černé části na originálním listu naskenovány, kopírka aktivuje topná tělesa, která vyvolávají chemické reakce na termocitlivém papíru, čímž ztmavují jeho povrch. Výsledkem je stabilní černobílý obrázek na vychladlém papíru nebo fólii. (4)

Termotiskárna

Termotiskárna výrazně zvyšuje rychlost tvorby šablon a umožňuje snadno vytvořit více kopií, pokud se jedna zničí nebo klient chce obrázek pozměnit. Je to skvělý a rychlý způsob, jak snadno a rychle změnit velikost podle potřeby bez nutnosti překreslování celého motivu. Dovolí vám vytisknout tolik kopií, kolik bude potřeba, dokud klient nebude spokojen s umístěním a velikostí, což vám ve výsledku ušetří spoustu času. (3)

Než se pustíte do tisknutí, vyjměte hnědý list z tetovacího papíru. Poté vložte papír uhlíkovou vrstvou směrem dolů do stroje. Následně vložte obrázek a kopírujte. Po dokončení odloupněte šablonu z uhlíkového papíru, ořízněte ji a položte na pokožku.

Zdroje:

  1. Rob Flat. (2023). HOW TO TRANSFER TATTOO STENCIL TO SKIN, (https://triedntruetattoo.com/how-to-transfer-tattoo-stencil-to-skin/).
  2. Markers to Tattoo. (2016). From Markers to Tattoo, (https://bearcattattoo.com/educate/from-markers-to-tattoo/).
  3. Nathan Molenaar. (nedatováno). Complete Guide on Tattoo Stencil Paper | How to Use Tattoo Transfer Paper, (https://tattooing101.com/learn/tattoo-equipment/stencil-paper/#t-1626422498306).
  4. Wikipedia. (2024). Thermal copier, (https://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_copier).
Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte