Yzomandias a jeho tetování

Obrázek autora
Nikola Nováčková
26. 6. 2024
0

Kdo je Yzomandias?

Že vám jméno Jakub Vlček nic neříká? Není se čemu divit ve světě rapu a i mimo něj je spíše známý pod svým pseudonymem Yzomandias. Vedle své úspěšné hudební kariéry, je také vlastníkem hudebního labelu Milion+, patří první, kdo v Česku prosadil hudební styl trap a také drží prim mezi umělci s nejvíce potetovaným obličejem.

Umístění těchto tetování

Yzomandias a jeho tetování jsou známá i mimo hudební branži. Jeho tetování na obličeji jsou inspirovaná interprety ze zahraničí, kteří si již dávno před tím, než to v Česku začalo být populární, si je nechávali zcela běžně tetovat. V jeho počínání ho následovali i další kolegové z labelu, ale i interpreti mimo jeho komunitu. Ovšem tetování nepokrývají jen jeho obličej. Yzomandias je potetovaný doslova od hlavy až k patě a o těchto kérkách se tu teď budeme bavit. (1)

Yzomandias ležící na lehátku.
Zdroj: redbull.com

Jaké motivy má vytetované?

Yzomandiaz neupřednostňuje žádný konkrétní styl. Tetování jsou nesourodá a nahodilá, což je na jednu stranu určitě zajímavé. Jeho oblíbeným studiem, kde je často návštěvníkem, je studio Charakter, odkud pochází jeho ikonický zmrzlinový kornout na tváři. Inspiraci pro toto tetování našel ve svém americkém kolegovi, raperovi Gucci Man. Na svém čele pod ofinou má vytetovaný ostnatý drát, logo labelu Milion+, nápisy jako nesmrtelnost, konec, bratr, pokora, nilský kříž, a akronym KML (Krtek Money Life). (2)

Význam těchto motivů

Je pro něj typické, že se na jeho těle střídají motivy tetování bez většího či hlubšího významu, ale na druhé straně tu jsou tetování s velkou osobní hodnotou. Na prstech má například vytetováno slovo máma, což vyjadřuje jeho vřelý vztah k mamince, o které se často zmiňuje ve svých rozhovorech i textech. Levou nohu si nechal potetovat logy firem jako Apple, Marvel, Dior, Vans, a Gucci, což vzniklo jako vtip mezi přáteli. Na hrudi má dvě masky připomínající japonské samuraje, na levém předloktí obličej mimozemšťana a na pravém anděla. (1)

Zdroje:

  1. Kerky.cz. (2020). Yzomandias a jeho tetování, (https://kerky.cz/showbusiness/yzomandias-a-jeho-tetovani/).
  2. Eliška Reiglová. (2019). Počmáranec, nebo umělec? Rapper Yzomandias vzbuzuje v lidech rozporuplné pocity, (https://www.extra.cz/pocmaranec-nebo-umelec-rapper-yzomandias-vzbuzuje-v-lidech-rozporuplne-pocity).
Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte