Jak efektivně zakrýt tetování?

Obrázek autora
Nikola Nováčková
21. 6. 2024
0

Časy, kdy se muselo řešit, jak zamaskovat tetování, aby nás to nediskvalifikovalo při zájmu o zaměstnání nebo abychom nepůsobili neprofesionálně, jsou naštěstí skoro pryč. Ale ještě nejsme ve fázi, kdy být pokrytý tetováním je zcela přijatelné pro každého a všude. Kvůli tomu můžeme někdy začít řešit, jak zakrýt tetování například make-upem. Možná jste na návštěvě u rodiny a nemáte zájem poslouchat uštěpačné poznámky a narážky. Ať už je důvod jakýkoli, skrytí je vždy možné, pokud víte, co děláte.

Jak zakrýt make-up?

Korektor

Ke skrytí tetování můžete použít korektor pro korekci barvy pod make-upem. Je možné zakoupit HD make-up v různých barvách pleti, ale můžete také použít obyčejný korektor k zakrytí tetování a poté použít svůj běžný make-up nahoru, tak aby odpovídal tónu vaší pleti.

Fialový korektor rozjasňuje matnost a vyrovnává nažloutlou, žlutou pokožku. Žlutá skrývá tmavě fialové nebo modré zbarvení. Zelený korektor skryje červené skvrny, nedokonalosti a pigmentové skvrny. Broskvová barva ruší tmavé kruhy, zejména pod očima. Pro tetování z černého inkoustu byste měli použít sytě červený korektor. (2)

Make-up

Vezměte tekutý nebo krémový make-up se silným krycím účinkem, který je o několik odstínů světlejší než váš přirozený tón pleti. Případně použijte korektor pro korekci barvy pod make-upem. K nanesení použijte houbičku na make-up nebo tečkovací štětec. Make-up nanášejte, nikoli roztírejte. (3)

Airbrush make-up

Krytí je hladké, svěží a nebude se odlupovat, blednout nebo praskat. Airbrush make-up zakryje tetování bez nadměrného vrstvení a vytvoří přirozený vzhled.

Zakryté tetování pomocí make-upu.
Zdroj: totalbeauty.com

Podle čeho make-up vybrat?

Musíte použít buď HD make-up, nebo specifický vysoce krycí make-up na tetování. Vyberte si make-up, který dokonale odpovídá tónu vaší pleti. Pokud používáte tekutý nebo krémový make-up, použijte k nanesení produktu houbičku nebo štětec. Měli byste zvážit, kde se vaše tetování nachází. Jestli je v oblasti těla, která je vystavena slunečnímu záření, možná budete muset použít jiný odstín make-upu pro každou část. Budete-li se zamýšlet, jak zakrýt tetování na ruce, které se vine kolem celé vaší paže, je třeba si uvědomit, že nejspíš budete potřebovat světlejší barvu na vnitřní stranu paže a pak tmavší na vnější. (3)

Proč nezakrývat čerstvé tetování?

Nikdy se nepokoušejte nanášet make-up na nové tetování a tetování v procesu hojení.

Poškození tetování

Mějte na paměti, že byste se neměli pokoušet zakrýt tetování make-upem, pokud není zcela zahojené, jinak byste mohli zničit inkoust. Úplné zahojení tetování může trvat až 45 dní. Nepokoušejte se zakrýt tetování, které je čerstvé a ještě se neoloupalo. (2)

Infekce tetování

Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o otevřenou ránu, její zakrytí make-upem může vést k podráždění, nebo v horším případě k infekci, která zničí inkoust.

Postup při zakrytí tetování

Jakmile shromáždíte všechny správné produkty, postupujte podle těchto jednoduchých kroků k dočasnému skrytí tetování pomocí make-upu.

1.      Vyčištění kůže

Než přistoupíte k samotnému krytí, je důležité připravit oblast s tetováním pro aplikaci make-upu. Kůže před samotnou aplikací make-upu by měla být čistá a suchá, bez mastnoty a nečistot. To pomůže make-upu vydržet na kůži co možná nejdéle. Očistěte oblast lihem, aby byla pokožka čistá a suchá.

2.      Správné nanesení make-upu

Primer vytváří hladký základ a prodlužuje životnost posléze naneseného make-upu. Naneste rovnoměrnou vrstvu primeru na své tetování a jeho okolí. Poté použijte oranžový korektor pro korekci barvy a naneste štědrou vrstvu, abyste tetování zakryli. Korektor rozetřete vlhkou houbičkou na make-up. Prstem naneste podkladovou bázi na barevně upravenou oblast pokožky a poté pomocí houbičky vytvořte rovnoměrnou, hladkou směs. Nezapomeňte směs roztírat směrem ven, aby skrytá oblast odpovídala zbytku vaší pokožky. Nakonec vytvořte krytí korektorem a smíchejte jej s houbičkou na make-up. Používejte odstín, který nejlépe odpovídá tónu vaší pleti, abyste dosáhli hladkého vzhledu. (1)

Aplikace make-upu přes tetování.

3.      Aplikace pudru

Vsadíme se, že chcete, aby vaše tetování zůstala zakrytá, dokud se nerozhodnete make-up smýt. Proto je důležité vše dobře zafixovat pudrem na obličej a fixačním sprejem. Použijte pudr na obličej pro extra fixaci, abyste vytvořili povrch odolný proti rozmazání a s dlouhou životnost. (1)

4.      Finální fixace

Poté na pudr aplikujte několik střiků bezolejového nastavovacího spreje, aby se všechny nanesené vrstvy uzamkly na svém místě.

Zdroje:

  1. Ariane Resnick. (2024). How to Cover a Tattoo With Makeup For a Lasting, Full-Coverage Finish, (https://www.byrdie.com/covering-tattoo-with-makeup-8420882).
  2. PKlopp. (2023). Ink and Makeup: Safely Applying Cosmetics Over Tattoos, (https://oracletattoogallery.com/ink-and-makeup-safely-applying-cosmetics-over-tattoos/).
  3. SOPHIE ROSS. (2024). 9 Tips to Pick the Best Foundation Color for Your Skin Tone, (https://www.byrdie.com/how-to-pick-the-right-foundation-4772154).
Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte