Arabské tetování na paži Markéty Pekarové Adamové

Obrázek autora
Nikola Nováčková
11. 7. 2024
0

Kdo je Markéta Pekarová Adamová?

Markéta Pekarová Adamová, narozená 2. října 1984 v Litomyšli, je česká politička a členka strany TOP 09. Vystudovala andragogiku a personální řízení na Univerzitě Karlově v Praze a následně ekonomii a management v průmyslu na Českém vysokém učení technickém, kde získala titul Ing.

V roce 2009 vstoupila do TOP 09 a o rok později byla zvolena do Zastupitelstva Městské části Praha 8. V roce 2013 se stala poslankyní Parlamentu ČR za hlavní město Prahu a v roce 2017 svůj mandát obhájila. V parlamentu je místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku a členkou Výboru pro životní prostředí. (2)

Od roku 2015 působila jako místopředsedkyně TOP 09, v roce 2017 se stala první místopředsedkyní a v listopadu 2019 byla zvolena předsedkyní strany.

Svůj volný čas vyplňuje sportovními aktivitami jako je běh, cyklistika, běžky, má také ráda cestování, četbu a kulturu. Aktivně se angažuje v dobrovolnické práci, jak v zahraničí, tak v Česku.

Jaké motivy má vytetované

I takto vysoce postavená politička jako je Markéta Pekarová Adamová má tetování. Pojďme se podívat na to, které zdobí její paži. Protože toto není její jediné tetování. Tetování má dokonce tři. A jelikož jsou úmyslně umístěné na zádech, aby se dala zakrýt, můžeme jen spekulovat, co všechno symbolizují. (1)

Arabské tetování

Proč si ale zvolila právě arabštinu? I na to poskytla vysvětlení. Tetování si nechala udělat během své dobrovolnické mise v Maroku v roce 2012, kdy působila v dětském domově. Na Maroko má velmi příjemné vzpomínky, které si nechala dokonce zvěčnit i na kůži. Toto vysvětlení poskytla skrze svůj Instagramový příběh.(2)

Tetování na paži české političky.
Zdroj: novinky.cz

Význam arabského tetování

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová odhalila význam svého tetování, které je psáno arabským písmem.

Jména rodinných příslušníků

Na vnitřní straně levé paže má jména členů své rodiny: Miroslav, Zlata, Margarita, Daniela a Martin. Kromě samotného tetování má značnou symboliku i jeho umístění. Rodina pro ni znamená všechno, a proto si tetování nechala umístit na levou paži, tedy blízko srdci. (1)

Zdroje:

  1. Blesk.cz. (nedatováno). Markéta Pekarová Adamová prozradila význam svého tetování: Na paži má nápisy v arabštině, (https://www.extra.cz/zpravy-marketa-pekarova-adamova-prozradila-vyznam-sveho-tetovani-na-pazi-ma-napisy-v-arabstine-1d409).
  2. Barbora Zpěváčková. (2019). Inženýrka s tetováním v arabštině. Kdo je předsedkyně TOP 09 Pekarová Adamová, (https://www.novinky.cz/clanek/domaci-inzenyrka-s-tetovanim-v-arabstine-kdo-je-nova-predsedkyne-top-09-pekarova-adamova-40304698).
Obrázek autora
Autor
Nikola Nováčková

Komentáře

Zanechte první komentář

Další články

Zpět

Zpět na stránky

Napište, co hledáte