Pokud patříte mezi ty, kteří hledají nenápadné místo na tetování, jste tu správně. Přinášíme vám několik nápadů, na skrytá, nenápadná, ale stylová umístění, která snadno schováte a odhalíte jen tehdy, když sami budete chtít chcete.
Jak vybrat nenápadné místo na tetování?
Dát přednost skrytému tetování může být nejen nutností, ale i vlastní způsob, jak si uchovat kus tajemství jen pro sebe. Mnoho lidí volí diskrétní umístění tetování z praktických důvodů – například kvůli práci. V některých profesích, jako je bankovnictví, zdravotnictví, školství nebo bezpečnostní složky, stále platí pravidla, která dávají přednost skrytým tetováním. Pokud jste v takové oblasti zaměstnaní, může být malé, dobře skryté tetování ideálním kompromisem, jak se projevit, ale bez rizika komplikací. [1]
Dalším důvodem, proč lidé volí nenápadná místa pro tetování, může být snaha vyhnout se reakcím okolí – ať už ze strany rodičů, konzervativních členů rodiny, nebo autorit jako učitelé či nadřízení. I když je tetování legální od 18 let, mnozí lidé se rozhodují pro skrytý motiv právě proto, aby o něm věděli jen oni sami nebo úzký okruh blízkých. [1]
Pro fajnšmekry
Tetování uvnitř rtu je záležitost pro opravdové fajnšmekry. Nenápadnější umístění snad ani neexistuje – o vašem tetování nebude vědět nikdo, pokud se sami nerozhodnete ho ukázat (nebo pokud nejste zrovna u zubaře).

Na co si dát pozor?
Bolestivost dané oblasti
Když uvažujete o tetování, ať už na nenápadném či méně nápadném místě, je třeba zohlednit bolestivost jednotlivých oblastí. Některá místa na těle jsou totiž citlivější než jiná – typicky žebra, hrudní kost, oblast za uchem nebo vnitřní strana stehen. V těchto oblastech je méně podkožního tuku a jsou blíže kostem či nervovým zakončením, což zvyšuje intenzitu bolesti během tetování.
Typ pokožky
Pokožka na těle není ve všech oblastech těla stejně silná a má specifickou strukturu, což ovlivňuje použitou techniku, bolestivost i výsledek tetování.
Silnější kůže, která se nachází například na dlaních, chodidlech nebo loktech, je sice odolnější a pružnější, ale zároveň klade vyšší nároky na techniku. Aby barva nevypadala, musí jehla pronikat hlouběji do pokožky, což vyžaduje větší tlak a správné nastavení tetovacího strojku. [3]
Tyto oblasti mají více kolagenu, což může ztížit udržení barvy a tetování může rychleji blednout. Zároveň hrozí i vyšší riziko komplikovaného hojení při přílišném zatížení pokožky.
Naopak tenčí a jemnější kůže, kterou najdeme na zápěstí, vnitřní straně paže nebo obličeji, je citlivější a snadno se podráždí. Zejména v těchto oblastech musí tatér pracovat s maximální přesností, nižším tlakem a kontrolovat hloubku vpichu, protože hrozí přetížení kůže, následná tvorba strupů a zhoršené hojení. Inkoust sice lépe pronikne do kůže, ale při špatné technice hrozí trvalé poškození nebo rozmazání motivu. [3]
Náchylnost k blednutí tetování
Některá z těchto nenápadných míst na tetování je náchylnějších k vyblednutí, protože jsou častěji vystavovány slunečnímu záření a trpí na častější otírání o oblečení. Například tetování v oblasti zápěstí, krku, nebo rukou mohou blednout rychleji. Zatímco tetování v oblasti trupu, stehen nebo zad má tendenci vydržet déle s minimálními změnami.
Nejlepší nenápadná místa pro tetování
Za uchem
Tetování za uchem patří k nejoblíbenějším volbám umístění pro ty, kteří hledají diskrétní, ale stylové místo pro své tetování. Tato poloha je ideální zejména pro ženy nebo muže s delšími vlasy, které tetování snadno schovají pod účes nebo ho překryjí čepicí. [2]
Toužíte-li po opravdu nenápadném stylu, hledejte ve vodách minimalismu či blackworku. Za ucho se nejčastěji umisťují drobná srdíčka, písmena, data nebo tetování na motivy přírody.
Je nutné si uvědomit, že kůže v této oblasti je mimořádně citlivá. Je to jedna z nejvíce erogenních zón a její tenká kůže kryje boltcový nerv. Z toho důvodu se tetování za uchem často označuje jako jedno z nejbolestivějších, a na stupnici bolesti dosahuje až 9 z 10 bodů.

Zápěstí
Vnější stranu zápěstí si vybírají ti, kteří chtějí své tetování ukazovat, zatímco tu vnitřní preferují jedinci, jenž ho chtějí v nějaký moment jednoduše schovat pod rukáv nebo přirozeným připažení. Pokud zvolíte drobný a decentní motiv, často ani není potřeba dlouhý rukáv nebo bunda.
V tomto místě se nejčastěji setkáte s menšími symboly, citáty či jemnými ornamenty.
Tato zóna se na stupnici bolestivosti řadí mezi ty mírné až střední, takže tuto oblast hodnotíme 6 body z 10.

Vnitřní strana paže nebo lokte
Ať už jde o spodní stranu paže, předloktí nebo oblast blíže lokti, nikdy nebudete mít problém danou oblast snadno zakrýt oblečením. To znamená, že se o všem tetování nedoví ani babička, ani váš šéf.
Zároveň si tu můžete dovolit více propracované a rozměrově mnohem větší tetování v rozmanitých stylech.
Předloktí se řadí mezi nejméně bolestivé (pouze 3 z 10), zatímco vnitřní biceps se pohybuje kolem 6 bodů z 10 a čím blíže jste lokti, může se bolest vyšplhat až na 8 z 10.

Žebra a boky
Tetování na žebrech či bocích je kombinací smyslnosti a diskrétnosti. Tyto místa velmi snadno skryjete běžným oblečením, pokud zvolíte outfity bez hlubokých průramků nebo výstřihů.
Podobně jako u paže si můžete pořídit takové tetování, které se k vám bude nejlépe hodit, ať už se rozhodnete pro malé decentní tetování nebo větší umělecké dílo, vždy zůstane skryté před světem.
Berte na vědomí vysokou bolestivost. Žebra jsou pokryta tenkou kůží, což činí tento typ tetování jedním z nejbolestivějších (hodnoceno 9 z 10), a proto se mnohdy doporučuje použít přípravky na zmírnění bolesti. Přičemž boky pohybují na stupnici pohybují mezi 4 – 7 body, v závislosti na tom, jak kostnaté vaše boky jsou.

Kotník a chodidlo
Výhodou je snadné a efektivní zakrytí tetování, protože si stačí navléknout ponožky, vyšší kotníčkové boty, zvolit maxisukni nebo kalhoty s delšími nohavicemi a tetování v mžiku zmizí.
Nejčastěji se setkáme s motivy náramků, květin, lístků nebo drobnými minimalistickými tetováními.
Tetování jsou sice decentní, ale bolestivá. Oblast kolem kotníku a chodidla je velmi citlivá kvůli tenké kůži a kostem. Na škále bolesti se pohybují kolem 9 z 10.

Za krkem
Tetování na zátylku je diskrétní, univerzální a oblíbené jak u žen, tak mužů. Snadno se schová pod delšími vlasy nebo vhodným oblečením, jako je rolák nebo košile s límečkem.
Tato oblast patří k bolestivějším a je popisována jako 9 z 10.

Mezi prsty
Tetování mezi prsty či na prstech ruky je vizuálně zajímavé a jedinečné, bohužel velmi náchylné k blednutí a vypadávání. Kůže v této oblasti je jiná než na zbytku těla a kvůli častému mytí rukou a mechanickému tření má tetování problém s dlouhodobou výdrží.
Ke všemu se jedná se o vcelku bolestivou oblast (8 z 10). Je to způsobeno tím, že ruce a prsty jsou velmi kostnaté, a navíc každý hlavní nerv ve vašem těle končí ve vašich končetinách.

Vnitřní strana stehna
Tato oblast se snadno schová, ale zároveň v létě ji můžete odhalit v bikinách, šortkách nebo sukni. Výhodou je větší prostor pro propracovanější a rozsáhlejší motivy, což z něj dělá atraktivní volbu pro ty, kteří hledají rafinované, ale stále osobní tetování. [2]
Avšak opět tu budeme hovořit o poměrně bolestivé oblasti (7 z 10), protože tu prochází několik velkých nervů.

Pod prsy
Tetování pod prsy, zejména v oblasti hrudní kosti mezi prsy nebo přes prsní svaly, řadíme mezi ty, které lze snadno skrýt. Dokud si nevezmete plavky, zůstane vaše tetování zcela bez povšimnutí.
Tetování v této oblasti se aplikuje na kostnaté místo s velmi tenkou vrstvou kůže, což znamená, že bývá poměrně bolestivé – na škále bolesti se uvádí hodnota 7–8 z 10.

Podbřišek, třísla
Boky, třísla a podbřišek patří mezi nejerotičtější a zároveň nejdiskrétnější místa pro tetování. Jsou snadno ukrytá pod běžným oblečením, a to i v teplejším počasí. V zimě o nich nikdo nebude mít ani tušení. Viditelná bývají většinou jen v plavkách nebo v odhalenějším spodním prádle, což jim propůjčuje nádech tajemna a svůdnosti. [2]
Právě to z nich dělá oblíbené místo pro jemná, intimní tetování jako jsou například květiny, motýly, minimalistická srdce nebo nápisy.
Z pohledu bolesti jde však o poměrně náročné místo. Tetování blíže oblasti bikin, na kyčli nebo v tříselné oblasti bývá velmi citlivé a hodnotí se na 7–8 z 10. U žen ale často bývá vnímání bolesti o něco nižší než u mužů.

Tipy na nenápadné motivy
Minimalistické symboly, jemné linky
Minimalistické motivy nejlépe vyniknou na místech, kde je kůže hladká a rovná – například na žebrech, pod prsy nebo za uchem.
Malé nápisy, iniciály
Krátké nápisy, texty nebo iniciály se skvěle hodí na vnitřní stranu zápěstí, kotník nebo bok. Na místech, kde si jich všimne jen ten, komu je chcete ukázat.
Geometrické tvary, drobné květiny, srdíčka, zvířata
Motivy zvířat, srdcí, květin a geometrických tvarů vypadají nejlépe na malých plochách jako je podbřišek, třísla nebo za krkem, kde působí jemně a elegantně.
Zdroje:
- Elisa Lewittes. (2023). Best Hidden Tattoo Spots For Discreet (or Secret) Ink, (https://www.zensaskincare.com/blogs/news/best-hidden-tattoo-spots).
- Brooke Shunatona. (2021). The 15 Best Spots to Hide a Tattoo if You Want to Keep It on the DL, (https://www.yahoo.com/lifestyle/best-places-secret-tattoo-153700108.html).
- S8. (2025). Adapting Tattoo Techniques for Every Client and Skin Type, (https://s8tattoo.com/blogs/news/adapting-tattoo-techniques-for-every-client-and-skin).